Podstrona: Wybrano Zarząd Oddziału Rzeszowskiego Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej na lata 2021-2024 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2021-12-31 , red.  Damian Mazur, Anna Worosz
Od lewej: prof. PRz. G. Masłowski, dr inż. W. Malska, dr inż. J. Płoszyńska, prof. L. Gołębiowski, prof. PRz P. Jankowski-Mihułowicz, dr inż. R. Ziemba, prof. PRz D. Mazur,

Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej utworzono w Warszawie 29 stycznia 1961 r. Jego zasadniczym celem statutowym jest krzewienie i popieranie rozwoju elektrotechniki i elektroniki teoretycznej i stosowanej.

Działalność PTETiS

Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej skupia pasjonatów nauk ścisłych, naukowców ze środowisk akademickich i przemysłowych, w szczególności z dziedzin szeroko rozumianej elektrotechniki, elektroniki, automatyki i informatyki. Atmosfera wzajemnej przyjaźni, życzliwości oraz szanowania zróżnicowanych poglądów pozwala już od niemal 60 lat realizować następujące założenia statutowe:

• krzewić wiedzę z zakresu elektrotechniki, elektroniki, automatyki oraz informatyki przez aktywną współpracę z wiodącymi uczelniami, instytutami badawczymi, Polską Akademią Nauk oraz podmiotami zaangażowanymi w rozwój wspomnianych dyscyplin naukowych,
  • organizować rozpoznawalne oraz trwale wpisane w kalendarz „obowiązkowych” wydarzeń: konferencje, sympozja, szkolenia z zakresu nauk technicznych,
  • wspierać rozwój młodych pracowników naukowych przez wyróżnianie ich prac w licznych konkursach,
  • pielęgnować pamięć o wybitnych polskich elektrykach i ich dokonaniach, realizując akcję „Patron Roku”,
  • propagować osiągnięcia polskich naukowców dzięki publikacjom w uznanych czasopismach oraz współpracy międzynarodowej,
  • aktywnie działać na rzecz rozwiązywania problemów technicznych przez tworzenie platformy łączącej specjalistów z różnych dziedzin.

Nadrzędnym celem jest ciągły rozwój oraz poszerzanie oferty Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością oraz do współpracy.

Przewodniczącymi Oddziału Rzeszowskiego PTETiS w poprzednich latach byli: prof. Jerzy Bajorek (2000-2001), prof. Kazimierz Buczek (2002-2004), prof. Lesław Gołębiowski (2005-2021).

Zarząd Oddziału Rzeszowskiego PTETiS

W wyniku wyborów przewodniczącym Oddziału Rzeszowskiego PTETiS na kadencję 2021-2024 został dr hab. inż. Damian Mazur, prof. PRz. W skład Zarządu weszli następujący pracownicy Politechniki Rzeszowskiej: wiceprzewodniczący prof. dr hab. inż. Lesław Gołębiowski, sekretarz dr inż. Wiesława Malska, skarbnik dr inż. Jadwiga Płoszyńska oraz członkowie Zarządu dr hab. inż. Mariusz Korkosz, prof. PRz, dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz.

Komisja Rewizyjna

Do Komisji Rewizyjnej Oddziału Rzeszowskiego PTETIS na kadencję 2021-2024 powołano: dr. inż. Bogdana Kwiatkowskiego, dr. inż. Wiesława Sabata, dr. inż. Mariusza Trojnara, prof. PRz, dr. inż. Roberta Ziembę.

Świat się zmienia i dlatego trzeba się uczyć zawsze. Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Nauka jest piękna i otwiera wiele możliwości. Nauka to potęga – mądry, kto po nią sięga. Jeśli potrafisz określić ilościowo i jakościowo to, o czym mówisz oraz wyrazić to w liczbach, wówczas wiesz, o czym mówisz. W fizyce i technice liczy się bowiem tylko to, co zostało zmierzone. Matematycy rozwiązują co jest rozwiązalne, a inżynier musi rozwiązać wszystko. Szukaj w prawdzie i mądrości sensu życia. Działalność naukowo-badawcza jest nieustannym dążeniem do poznania prawdy. Logika zaprowadzi Cię od punktu A do punku B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie.