Podstrona: Współpraca z RBC Bearings / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Współpraca z RBC Bearings

2024-03-12 , red.  Marta Jagiełowicz
Od lewej: S. Florian, D. Coombe, prof. J. Sęp, P.  Figiel, prof. PRz M. Góral, dr inż. T. Kubaszek, prof. PRzM. Drajewicz.

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z firmą RBC Bearings. W jej ramach wykładowcy naszej uczelni przeprowadzili szkolenie z zakresu natryskiwania cieplnego dla jej pracowników.

Przedstawiciele firmy RBC Bearings: Sean Florian, Director of Corporate R&D & Global Sourcing, Dave Coombe, European Engineering Manager oraz Piotr Figiel, Engineering and R&D Manager, odwiedzili Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa. Podczas spotkania naszą uczelnię reprezentowali prorektor ds. współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, kierownik Laboratorium dr hab. inż. Marcin Drajewicz, prof. PRz, dr hab. inż. Marek Góral, prof. PRz oraz dr inż. Tadeusz Kubaszek.

Spotkanie odbyło się w ramach umowy o współpracę Politechniki Rzeszowskiej i firmy RBC Bearings, podpisanej pomiędzy partnerami na początku lutego 2024 r. W trakcie wydarzenia omówiono możliwości wspólnych projektów i zakresy prac badawczo-rozwojowych. Jednym z pierwszych rezultatów współpracy było przeprowadzenie przez wykładowców Politechniki Rzeszowskiej szkolenia z zakresu natryskiwania cieplnego dla pracowników firmy RBC Bearings Polska.