Podstrona: [VIDEO] Politechnika Rzeszowska na targach edukacyjnych w Łucku na Ukrainie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Politechnika Rzeszowska na targach edukacyjnych w Łucku na Ukrainie

2018-04-24
[VIDEO] Politechnika Rzeszowska na targach edukacyjnych w Łucku na Ukrainie

21 kwietnia br. przedstawiciele naszej Uczelni uczestniczyli w I spotkaniu konferencyjno - targowym "Ukraińska młodzież na polskich uczelniach" organizowanym w Łucku na Ukrainie. Promowaliśmy Politechnikę Rzeszowską i zachęcaliśmy potencjalnych kandydatów do podjęcia studiów w Rzeszowie. Zainteresowanie młodzieży było ogromne. Przez cały dzień targów pojawiło się ponad 3000 uczniów z obwodu wołyńskiego i okolic.

- Mieliśmy okazję porozmawiać ze studentami z ukraińskich szkół średnich oraz zaprezentować uczelnie podczas panelu dyskusyjnego. Młodzież była zainteresowana różnymi kierunkami studiów na Politechnice Rzeszowskiej, głównie na Wydziale Zarządzania oraz Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa. Pytała również o to, jakie dodatkowe przedmioty trzeba zdawać na egzaminie maturalnym. Młodzi ludzie byli zainteresowani życiem studenckim i kulturalnym w Rzeszowie - mówi Sofiya Husyak, studentka III roku Zarządzania na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.