Podstrona: Stypendia w Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Stypendia w Politechnice Rzeszowskiej

2019-12-21
Stypendia w Politechnice Rzeszowskiej

Za nami trudny czas związany ze składaniem wniosków o przyznanie stypendium. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że udało się sprawnie dokonać weryfikacji złożonych wniosków i wypłacić wszystkie świadczenia. Dodatkowy zastrzyk gotówki z pewnością zasilił budżet niejednego studenta Uczelni.

Warto podkreślić, że w Politechnice Rzeszowskiej wysokość stypendiów udało się utrzymać na niezmienionym poziomie a część z nich nawet podwyższyć, podczas gdy niektóre uczelnie w regionie obniżyły w/w świadczenia.

Dodatek na zakwaterowanie do stypendium socjalnego wzrósł o 100%, a wysokość maksymalnego świadczenia z dodatkiem kształtuje się obecnie na poziomie 900 zł przy dochodach do 300,00 zł. Jeśli student legitymuje się np. dochodem w wysokości od 300,01 zł do 688,20 zł przysługuje mu stypendium socjalne w wysokości 650 zł miesięcznie.  Wysokość stypendium rektora dla doktorantów podwyższono z 800 zł do 850 zł w skali miesiąca.

Stypendium dla osób niepełnosprawnych jest natomiast uzależnione od stopnia niepełnosprawności. Osoby ze znacznym stopniem niepełno­spraw­ności mogą otrzymać 700 zł miesięcznie. Studentom z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności Uczelnia przyznała  550 zł miesięcznie, natomiast z lekkim - 350 zł. Jednocześnie warto nadmienić, że kwotę zapomogi wypłacanej w Politechnice Rzeszowskiej podniesiono o 100 zł.

Pierwsza tura składania wniosków stypendialnych miała miejsce w połowie listopada br. Dla osób, które nie zdążyły zaaplikować w tym terminie przewidziano drugą, dodatkową turę naboru, która odbyła się w dniach 7-11 grudnia 2019 r.

Uczelnia zabezpieczyła również dodatkowe pomieszczenia, które zostaną wykorzystane przy kolejnych naborach, aby proces aplikowania o stypendia przebiegał sprawnie i szybko.