Podstrona: Solidarni z Ukrainą / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Solidarni z Ukrainą

2022-02-24
Solidarni z Ukrainą

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza solidaryzuje się z Ukrainą, która zmaga się z agresją, broniąc swojej niepodległości i integralności terytorialnej.

Mając na uwadze wieloletnią współpracę naukową oraz obecność studentów i pracowników ukraińskich w społeczności akademickiej naszej uczelni, wyrażamy poparcie dla Narodu Ukraińskiego w trudnym momencie walki o zachowanie suwerenności swojego państwa.

Deklarujemy gotowość wsparcia ze strony Politechniki Rzeszowskiej, potępiając wszelkie akty agresji i mając nadzieję, że przyszłość przyniesie Ukrainie oraz światu pokój oparty na działaniach dyplomatycznych. Historia naszego kraju uczy, jakie zagrożenie dla świata niesie eskalacja konfliktu.

W imieniu społeczności Politechniki Rzeszowskiej
rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik

--------

Жешувський Технологічний Університет ім. Ігнація Лукасевича висловлює солідарність з Україною, яка бореться з агресією, захищаючи свою незалежність і територіальну цілісность.

Враховуючи багаторічну наукову співпрацю та присутність студентів і українськіх співробітники в академічній спільноті нашого університету, висловлюємо підтримку українському народу у боротьбі за збереження суверенітету своєї країни.

Ми - Жешувський Технологічний Університет - заявляємо про готовність підтримки, засуджуючи всі акти агресії та сподіваючись, що майбутнє принесе Україні та всьому світу мир на основі дипломатичних дій. Історія нашої країни показує, яку загрозу для світу несе ескалація конфлікту.

Від імені громади Жешувського Технологічного Університету
Ректор проф. інж. Петро Кошельник

--------

The Ignacy Łukasiewicz Rzeszów University of Technology stands in solidarity with Ukraine, which is struggling with aggression, defending its independence and territorial integrity.

Taking into consideration the long-standing scientific cooperation and the presence of Ukrainian students and employees in the academic community of our university, we express our support for the Ukrainian people in this harrowing moment of struggle to preserve the sovereignty of their country.

As Rzeszów University of Technology we declare our readiness to support Ukraine, condemning all acts of aggression and expressing sincere hope that the future will bring Ukraine and the world peace based on diplomatic action. The history of our country has proved what danger escalation of the conflict can pose to the world.

On behalf of the Rzeszów University of Technology community
Rector prof. Piotr Koszelnik, PhD, DSc. Eng.