Podstrona: Rzeszowskie Juwenalia 2019 – sprawdź co szykuje Politechnika Rzeszowska / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Rzeszowskie Juwenalia 2019 – sprawdź co szykuje Politechnika Rzeszowska

2019-03-21
Rzeszowskie Juwenalia 2019 – sprawdź co szykuje Politechnika Rzeszowska

Gwiazdami tegorocznych 26. Rzeszowskich Juwenaliów będą m.in. Krzysztof Cugowski, Lady Pank, Happysad, Nocny Kochanek, Piękni i Młodzi oraz Baciary. Wielki Koncertowy Finał zaplanowano od 9 do 11 maja.

Szczegóły imprezy na konferencji prasowej przedstawili dr hab. inż Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia, oraz Michał Klimczyk, przewodniczący Samorządu Studentów PRz. Największy festiwal kultury studenckiej w naszym regionie rozpocznie się od 2 kwietnia i potrwa do 12 maja.

- Mamy wysoko podniesioną poprzeczkę, bo w ubiegłym roku zdobyliśmy pierwsze miejsce jeśli chodzi o juwenalia w Polsce. Mamy nadzieję, że te juwenalia będą jeszcze lepsze – mówił dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia.

Studenckie święto na Politechnice Rzeszowskiej rozpocznie się od Juwenaliowego Mix’u Wydarzeń. To cykl wydarzeń towarzyszących, których celem jest promowanie naukowej, kulturalnej, sportowej i biznesowej aktywności studentów.

Podczas Koncertu Finałowego wystąpią: Krzysztof Cugowski, Lady Pank, Happysad, Nocny Kochanek, Piękni i Młodzi oraz Baciary. - Kolejne gwiazdy koncertu finałowego będziemy zdradzać stopniowo, by zainteresowanie Rzeszowskimi Juwenaliami narastało – mówił Michał Klimczyk, przewodniczący Samorządu Studenckiego PRz, koordynator Rzeszowskich Juwenaliów 2019. Wielki Koncertowy Finał rozpocznie się na rzeszowskim Rynku, skąd barwny korowód studentów ruszy na teren miasteczka Politechniki Rzeszowskiej.

Juwenaliowy Mix Wydarzeń

Rzeszowskie Juwenalia otworzy 6. edycja Studenckiego Konkursu Piosenki Kill me with the MUSIC, którego finał odbędzie się 9. kwietnia w Klubie LUKR. Zwycięzcy konkursu wystąpią na scenach Rzeszowskich Juwenaliów. Finaliści wezmą udział w warsztatach wokalnych, które poprowadzi Aleksandra Tocka, półfinalistka IX edycji The Voice of Poland.

Na pasjonatów kultury i nauki zaplanowano Taneczny Kalejdoskop – przegląd zespołów tanecznych, który odbędzie się 11 kwietnia. Dla maniaków kina przygotowano Noc Filmową, a dla pasjonatów publicznych wystąpień konkurs PoliTAKS. Warto również wziąć udział w International Days - quizie adresowanym do studentów programu Erasmus +.

Nowością w tym roku będzie New Technology Day, który skierowany jest do osób zainteresowanych branżą systemów bezzałogowych i technologiami. Podczas wydarzenia będzie można m.in. wykonać loty dronem, doświadczyć lotu w symulatorze szybowca lub poczuć się jak kierowca rajdowy w profesjonalnym symulatorze wyścigowym.

Istotnymi elementami Juwenaliowego Mix’u Wydarzeń będą wydarzenia promujące zdrowy tryb życia: zajęcia z Zumby, Turniej Piłki Siatkowej, Międzyuczelniany Turniej Piłki Nożnej, Kurs Samoobrony oraz Kurs Wspinaczki Sportowej. Wydarzenia te zostaną zwieńczone przez grę terenową „PRzebiegnij się”. Uczestników Juwenaliów czeka szereg imprez integracyjnych, jak wielkie grillowanie, czy bieg na orientację w budynku L.

Wielki Koncertowy Finał bezpłatny dla studentów

Pozostali bilety na Wielki Koncertowy Finał mogą kupić w przedsprzedaży w Lord Jacku, Pewexie, Piwach Świata, Anomalii Pubie, Selectshopie w Millenium Hall i Galerii Rzeszów oraz w Biurze Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej.

Koszt karnetu trzydniowego w przedsprzedaży:

• od 1 do 15 kwietnia - 40 złotych
  • od 16 do 30 kwietnia - 50 złotych
  • w maju i w czasie trwania Wielkiego Koncertowego Finału- bilet jednorazowego wstępu na teren imprezy - 25 złotych.

Rzeszowskie Juwenalia już dwukrotnie zdobyły tytuł Najlepszych Juwenaliów w Polsce w 2014 i 2018 roku podczas Gali Środowiska Studenckiego ProJuvenes organizowanej przez Parlament Studentów RP.

Więcej informacji można znaleźć w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Rzeszowskich Juwenaliów. Już teraz zapraszamy!