Podstrona: Prof. Grzegorz Ostasz w zespole doradczym ds. programu MEiN „Doskonała nauka” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Prof. Grzegorz Ostasz w zespole doradczym ds. programu MEiN „Doskonała nauka”

2022-01-10 , red.  Marta Jagiełowicz
Prof. Grzegorz Ostasz w zespole doradczym ds. programu MEiN „Doskonała nauka”

Sekretarz Stanu w MEiN Włodzimierz Bernacki powołał nowych członków Zespołu doradczego ds. programu „Doskonała nauka” oraz niektórych spraw dotyczących środków finansowych przeznaczonych na finansowanie działalności upowszechniającej naukę. W skład zespołu weszło 21 osób związanych ze środowiskiem naukowym i akademickim, a jednym z nich jest prorektor ds. studenckich Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz.

Przewodniczącym zespołu został prof. dr hab. Dariusz Kupisz z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wydarzenie odbyło się w siedzibie Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie. Członkowie zespołu swoje obowiązki będą pełnić do 31 grudnia 2023 r.

Program „Doskonała nauka” ma na celu wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów dotyczących prezentacji osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych. Zespół będzie decydował o przyznawaniu środków na finansowanie tych projektów. Będą to głównie projekty związane z przeprowadzaniem konferencji naukowych oraz opiniowaniem monografii naukowych. Środki przeznaczone na ten program wynoszą 25 mln zł.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie.