Podstrona: Politechnika Rzeszowska pomoże szkolić mechaników lotniczych w Wilnie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska pomoże szkolić mechaników lotniczych w Wilnie

2018-04-09
Politechnika Rzeszowska pomoże szkolić mechaników lotniczych w Wilnie

Politechnika Rzeszowska będzie współpracowała z Uniwersytetem Technicznym w Wilnie w prowadzeniu szkolenia teoretycznego i praktycznego do licencji mechanika lotniczego obsługi. Rozmowy w tej sprawie prowadzili w Rzeszowie przedstawiciele uniwersytetu z Wilna.

Dr Darius Rudinskas, wicedziekan Instytutu Lotnictwa oraz dr Ramunas Kikutis, z Katedry Technologii Lotniczych Uniwersytetu Wileńskiego spotkali się z rektorem Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeuszem Markowskim i dyrektorem Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz Mieczysławem Górakiem.

- Rozpatrywane były różne warianty i możliwości szkolenia. Szkolenie z teorii na Litwie, egzaminy teoretyczne w OKL i praktyka w Polsce. Goście otrzymali wszelkie informacje dotyczące możliwości prawnych uruchomienia szkolenia mechaników lotniczych na Litwie oraz sposobu rozwiązania problemów z nadzorami lotniczymi – mówi Mieczysław Górak, dyrektor OKL Politechniki Rzeszowskiej.

Zaplanowano dalsze kontakty robocze w sprawie prowadzenia szkoleń mechaników, możliwe jest także delegowanie pracownika Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej na Uniwersytet w Wilnie celem bieżącego rozwiązywania problemów.