Podstrona: Pokaz nowoczesnych technologii na New Technology Day / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Pokaz nowoczesnych technologii na New Technology Day

2019-04-15
Pokaz nowoczesnych technologii na New Technology Day

New Technology Day to nowa propozycja w ramach Juwenaliowego Mixu Wydarzeń dla wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami, branżą systemów bezzałogowych, rozwiązaniami przyszłości czy tworzeniem innowacyjnych produktów i usług. Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia od godziny 11.00 do 17.00 w Centrum Studenckim Politechniki Rzeszowskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej, Centrum Naukowo-Technologiczne Systemów Bezzałogowych oraz firma Fotoacc. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Uczestnicy New Technology Day będą mieli okazję do samodzielnego zbudowania i zaprogramowania drona, spróbowania swoich sił jako operator drona, pilot szybowca lub samolotu, a także kierowca samochodu rajdowego i bolidu.
Zainteresowane osoby będą mogły także poznać programy wspierające innowacyjne produkty i usługi, dowiedzieć się dlaczego systemy bezzałogowe to jedna z branż przyszłości, poznać najważniejsze zasady obowiązujące podczas latania urządzeniami bezzałogowymi czy spróbować swoich sił na e-hulajnodze. Do wygrania są atrakcyjne nagrody.

W Centrum Studenckim Politechniki Rzeszowskiej zaplanowano strefę wystawienniczą:

Warsztaty produktowe Fotoacc:

• drony - uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z budową i zasadą działania urządzeń bezzałogowych oraz samodzielnego złożenia i zaprogramowania drona,
  • latarki - uczestnicy będą mieli możliwość zbudowania z gotowych elementów minilatarki, samodzielnie lutując poszczególne elementy,
  • elektronika – będzie można zobaczyć cały proces wytwarzania płytek od projektu do wykonania: prasowanie, wytrawianie, lutowanie,
  • symulatory szybowców,
  • wystawa statyczna - autorskie urządzenia wykonane w warsztacie produktowym Fotoacc.

Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzałogowych:

• symulatory RC –możliwość spróbowania swoich sił na symulatorze lotu dronem,
  • strefa lotów urządzeniami bezzałogowymi.

Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie:

•  Modele kartonowe samolotów z czasów II wojny światowej autorstwa Artura Reslera – mistrza świata w modelarstwie redukcyjnym, kartonowym,
  • Mundur pilota samolotu TS-11 Iskra (grupa akrobacyjna Biało-czerwone Iskry).
  •  Mundur pilota samolotu Su-22 w wersji zimowej,
  • Elementy wyposażenia, oporządzenia wojskowego stosowanego w schronie „Marysieńka” tj. maska przeciwgazowa z filtrem itp.

Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego:

• Elementy wyposażenia i oporządzenie wojskowe stosowane w organizacji ZS „Strzelec”,
  • JP w celu szkolenia młodzieży na etapie podstawowym,
  • Urządzenia służące do komunikacji na polu walki stosowane dawniej i obecnie (aparat telefoniczny z przewodem PKL, radiotelefony),
  • Akcesoria służące do maskowania ubioru i sylwetki,
  • Repliki i atrapy broni palnej,
  • Dwie sztuki broni pneumatycznej (wiatrówki, energia wylotowa pocisku poniżej 17J).

Aeromentors:

•  Symulator lotu samolotem jednosilnikowym,
  •  Mały, przenośny tunel aerodynamiczny,
  •  Stoisko demonstrujące prawo Bernoulligo.

Swoje osiągnięcia zaprezentują również studenci Politechniki Rzeszowskiej. Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów pokaże model samolotu bezzałogowego a PRz Racing Team nowy bolid wyścigowy.

Przed Centrum Studenckim PRz zaplanowano strefę electricall. Będzie tu można przetestować jazdę elektrycznymi hulajnogami, a także wziąć udział w konkursach i wygrać nagrody w postaci bezpłatnego udostępnienia hulajnogi na okres 1-7 dni.

Uczestnicy New Technology Day będą mogli posłuchać prelekcji dotyczących m.in. dronów łazików marsjańskich czy elektromobilności.