Podstrona: Nowa pracownia chemiczna efektem współpracy z CIECH Sarzyna S.A. / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowa pracownia chemiczna efektem współpracy z CIECH Sarzyna S.A.

2019-10-29
Nowa pracownia chemiczna efektem współpracy z CIECH Sarzyna S.A.

W Zespole Szkół w Nowej Sarzynie otwarto nowoczesną pracownię chemiczną, która jest efektem porozumienia jakie zawarły Politechnika Rzeszowska, CIECH Sarzyna S.A. i LO w Nowej Sarzynie. Nowa pracownia stwarza możliwość rozwijania zainteresowań uczniów, a jednocześnie stanowi kreatywną przestrzeń do nauki dla młodzieży.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej, reprezentanci firmy CIECH Sarzyna S.A., władze miasta Nowa Sarzyna oraz dyrekcja, pracownicy i uczniowie szkoły.

W ramach zawartej współpracy CIECH Sarzyna S.A. realizuje staże wakacyjne dla studentów Wydziału Chemicznego PRz oraz cykliczne wizyty studyjne. Firma wsparła także inicjatywę utworzenia „Studenckiej strefy wypoczynku oraz cichej nauki” poprzez przekazanie puf i wygodnych siedzisk.

Politechnika Rzeszowska została natomiast zobligowana umową do organizacji warsztatów i wykładów dla uczniów klasy o profilu chemicznej, która została utworzona w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie pod patronatem CIECH Sarzyna S.A. i Politechniki Rzeszowskiej. Już w listopadzie br. grupa uczniów będzie mogła wziąć udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu „Politechnika Młodych Odkrywców”. Ponadto Uczelnia obejmie opieką merytoryczną  konkursy i olimpiady.