Podstrona: I etap rekrutacji na rok akademicki 2019/20 zakończony / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

I etap rekrutacji na rok akademicki 2019/20 zakończony

2019-07-17
I etap rekrutacji na rok akademicki 2019/20 zakończony
17 lipca została ogłoszona lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia stacjonarne I stopnia w Politechnice Rzeszowskiej. W Systemie Internetowej Rekrutacji (SIR) zarejestrowało się 6 992 osób, które zadeklarowały chęć podjęcia studiów w Politechnice Rzeszowskiej. Uczelnia na rok akademicki 2019/20 przygotowała blisko 5,3 tys. miejsc na studia I i II stopnia.

Przyszli studenci mogli wybierać spośród 28 kierunków studiów. W pierwszej dziesiątce najbardziej obleganych kierunków znalazły się:

1. Finanse i rachunkowość –14,8 osób na 1 miejsce
2. Logistyka – 9,1 osób na 1 miejsce
3. Automatyka i robotyka – 8,2 osób na 1 miejsce
4. Bezpieczeństwo wewnętrzne – 7,5 osób na 1 miejsce
5. Informatyka – 6,3 osób na 1 miejsce
6. Zarządzanie i inżynieria produkcji – 5,1 osób na 1 miejsce
7. Mechatronika – 3,48 osoby na 1 miejsce
8. Zarządzanie w sporcie 3,36 osoby na 1 miejsce
9. Lotnictwo i kosmonautyka – 3,35 osoby na 1 miejsce
10. Energetyka – 3,24 osoby na 1 miejsce

Od nowego roku akademickiego Politechnika Rzeszowska uruchamia trzy nowe kierunki – Biogospodarka, Zarządzanie w sporcie oraz Inżynieria i analiza danych. Po pierwszej turze największym zainteresowaniem wśród maturzystów cieszyły się Zarządzanie w sporcie uzyskując wynik 3,36 osoby na 1 miejsce oraz Inżynieria i analiza danych z zainteresowaniem na poziomie 3,02 osoby na 1 miejsce.

Rekrutacja prowadzona jest także na kierunki studiów I stopnia w języku angielskim. Oferta, która obejmuje 7 kierunków, tj.: Budownictwo, Mechatronikę, Biotechnologię, Inżynierię chemiczną i procesową, Elektrotechnikę, Matematykę oraz Zarządzanie, skierowana jest zarówno do polskich maturzystów jak i kandydatów z zagranicy.
Do 13 września trwa rekrutacja na studia niestacjonarne I stopnia (w tym: Informatykę, Finanse i rachunkowość, Budownictwo, Biotechnologię, Mechanikę i budowę maszyn, Zarządzanie oraz Zarządzanie i inżynierię produkcji).