Podstrona: Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami

2020-05-06
Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Politechnika Rzeszowska w swojej działalności dąży do tego, by była miejscem przyjaznym dla wszystkich studentów. Dzięki odpowiednio przystosowanej infrastrukturze, zróżnicowanym formom nauczania oraz wspomaganiu procesu dydaktycznego nowoczesnymi środkami dydaktycznymi jest Uczelnią otwartą na potrzeby studentów z niepełnosprawnością.

Chcąc zapewnić osobom z niesprawnością komfort i bezpieczeństwo studiowania zostało powołane Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami (BON). Do jego głównych zadań należy likwidacja wszelkich barier uniemożliwiających osobom niepełnosprawnym udział w procesie dydaktycznym i życiu społeczności akademickiej.

Z usług Biura może skorzystać każda osoba, która ze względu na niepełnosprawność lub stan swojego zdrowia ma trudności ze studiowaniem w trybie standardowym. Wszelkie informacje przekazywane przez studentów pracownikom Biura są objęte zasadą poufności.

Szanując niezależność osób niepełnosprawnych oraz ich prawa, pomoc Biura udzielana jest tylko i wyłącznie tym osobom, które same zgłoszą taka potrzebę i udokumentują swoją sytuację zdrowotną.

Sekretariat Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami zlokalizowany jest w budynku V w pokoju nr Vb 18. Zgodnie z  ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85) środki finansowe przyznawane w formie dotacji podmiotowej mogą zostać przeznaczone na finansowanie zadań związanych z zapewnieniem osobom niepełnosprawnym warunków do pełnego udziału w procesie przyjmowania na studia, do szkół doktorskich, kształceniu na studiach i w szkołach doktorskich lub prowadzeniu działalności naukowej.

Na stronie www.bon.prz.edu.pl znajdują się informacje, procedury oraz wnioski jakie można składać celem uzyskania wsparcia.